Історія підприємства

Історія підприємства починається ще з 50-х років минулого століття.

Так Постановою Ради Міністрів СРСР від 5 липня 1952 р., № 3035 було прийнято рішення про створення в Житомирі Західноукраїнсого виробничого підприємства буровибухових робіт “Західукрвибухпром”. І вже до кінця 1953р. було створено управлінський апарат і 14 виробничих дільниць підприємства. У 1960 р. підприємство “Західукрвибухпром” уже мало в різних областях України 30 виробничих дільниць, де працювало 1300 чоловік. В 1988 році відповідно до указу міністерства промисловості Української РСР підприємство отримало статус державного (ДП «Західукрвибухпром»). А 2004 розі шляхом реорганізації та зміни форми власності Західукрвибухпром став Закритим Акціонерним Товариством. Далі, в 2011 році, через зміни в державному законодавстві України - Приватним Акціонерним Товариством, а в 2019 році Товариством з Обмеженою Відповідальністю «Західукрвибухпром», яким залишається і на сьогоднішній день.

Підприємство за свою багаторічну історію пройшло всі щаблі розвитку гірничо добувної галузі. Починаючи з миттєвого вогневопровідного підривання до сучасного неелектричного (імпульсного) короткоуповільненого; починаючи з порохо- та тротиловмісних вибухових речовин - до безпечних та екологічно чистих емульсійних; починаючи з ручного бурового інструменту - до продуктивних новітніх бурових установок (як дизельних так і електричних).

Постійне наростання об’ємів було стимулом розвитку підприємства. Так у 2012 році в м. Коростень була побудована і введена в експлуатацію дільниця з виробництва компонентів власної емульсійної вибухової речовини (ЕВР) «Анемікс». Завод по виготовленню ЕВР став флагманом в гірничодобувній промисловості. Потужність заводу складає понад 50 мільйонів тон вибухівки на рік, а ЕВР «Анемікс» немає аналогів в Україні і характеризується високою надійністю, екологічністю та безпечністю. Анемікс – це єдина в Україні промислова вибухова речовина, яка має сертифікат Німеччини, Великобританії та ряду інших Європейських країн, і повністю відповідає вимогам Європейського стандарту. Для доставки компонентів у кар’єри та виготовлення ЕВР на заряджаємих блоках використовуються сучасні змішувально-заряджальні машини (ЗЗМ) на базі автомобілів Scania та КрАЗ. Автоматична система управління ЗЗМ дозволяє працювати в ручному, напівавтоматичному і автоматичному режимах що забезпечує безпечність і повне контролювання процесу заряджання. Надійність та прохідність ЗЗМ є безсумнівною перевагою в складних кар’єрних умовах.

Постійне підвищенням якості послуг є незмінним вектором руху нашого підприємства. Нові технології, автоматизація виробництва, залучення кваліфікорвних та досвідчених професіоналів завжди буде в нас в пріоритеті.